Na Święto Kobiet – tulipany zamiast goździków i rajstop

Do dziś bardzo mocno zakorzeniona jest tradycja obchodzenia święta kobiet w dniu 8 marca. Choć jeszcze do niedawna kojarzyło nam się to święto z czasami komunistycznymi i sowieckimi, to na szczęście czasy te minęły bezpowrotnie. Dziś ten dzień kojarzy się milo i bardzo urokliwie, a to głownie za sprawa kwiatów jakie panowie ofiarują swojej mamie, wybrankom serc, koleżance czy córce.

Najczęściej są to teraz tulipany, bo nie ma innego kwiatu tak kojarzącego się z wiosennymi dniami i tym pięknym świętem. W kwiaciarniach mamy morze kolorów i kształtów, które radują serce i oczy niejednej pani. Tulipan stal się międzynarodowym symbolem Dnia Kobiet i jest najczęściej wybieranym kwiatem w tym dniu w kwiaciarniach. Gatunków i kolorów tulipanów mamy obecnie prawdziwe zatrzęsienie. Producenci co roku dbają o to, by powstały nowe odmiany i kolejne kolory które nas zachwycają na sklepowych wystawach. Najczęściej jest ich około 10 gatunków, lecz często mamy dużo więcej, na każdy gust i wymagania.

Najbardziej popularny jest gatunek nazywany Rokoko, charakteryzujący się ząbkowatymi płatkami. Jeśli zapytamy mężczyzn, które gatunki kwiatów są dla nich najbardziej odpowiednie jako prezent dla najbliższych ich sercu kobiet, najczęściej słyszymy, że oczywiście tulipany. Co roku starają się wynaleźć w kwiaciarniach coś innego, niepowtarzalnego, co zachwyci kobiety dla których tak się starają. Nie ma granicy wiekowej kobiet, dla których kupowane są kwiaty, panowie kupują je zarówno dla współmałżonek, jak i dla córek i mam.

Bardzo cieszy fakt, że także nastolatkowie przyjęli także tradycje obdarowywania kwiatami swoje mamy i dziewczyny. W kwiaciarniach obserwujemy najczęściej, że mężczyźni dla koleżanek w pracy kupują po jednym lub po trzy kwiatki, natomiast po pracy do domu są już kupowane duże bukiety, które zachwycają kolorami. Właściciele kwiaciarni mówią, że niekiedy kupowane są także inne kwiaty jak narcyzy czy żonkile, jednak to tulipan jest niezaprzeczalnym królem w tym dniu. Na Litwie z roku na rok można zaobserwować wzrost popytu na rodzime kwiaty, choć nie są one jeszcze tak popularne jak te holenderskie. Zawsze jest około 5 podstawowych odmian w ofercie, ale wprowadzają także nowe gatunki i kolory.

Więcej o "kobiecych sprawach" dowiesz się na https://styl.fm >>

 

Story Page