W niderlandzkim kwiatowym raju

Holandia, kraj tulipanów, swój przydomek zyskał nie bez powodu. W Niderlandach hoduje się najwięcej kwiatów i to w dodatku z najszerszego spektrum odmian. Żadne inne miejsce na świecie nie może równać się z tym krajem. Największą popularnością cieszą się tutaj zwłaszcza kwiaty cięte.

Holendrzy kochają swoje kwiaty i obchodzą ku ich czci specjalne święto. Jego głównym elementem jest przemarsz ulicami holenderskich miast wielkich parad, w których najważniejszym elementem są udekorowane najbardziej wyszukanymi kompozycjami kwiatowymi specjalne platformy. Dominują tutaj oczywiście tulipany. 

Turysta przybywający do Holandii powinien odwiedzić koniecznie Keukenhof. Jest to park, w którym zasadzona jest gigantyczna ilość tulipanów. Otwarty jest jedynie przez dwa miesiące w roku, kiedy trwa ich kwitnienie. Widok jest niesamowity, chociaż może być tam dość tłoczno, bo w celu podziwiania unikalnych okazów kwiatów zjeżdżają się tam ludzie z całego świata. W tym wszystkim można łatwo zapomnieć, że kwiaty to przede wszystkim gigantyczny biznes. Holendrzy sprzedają swoje kwiaty na cały świat i także pośredniczą poprzez swoje giełdy w sprzedaży kwiatów pochodzących z najbardziej egzotycznych miejsc globu.

Wszystkie produkty, które można tutaj dostać, cechują się holenderską jakością. Dla importerów jest to bardzo ważne, ponieważ kwiaty to zapach i wygląd, przez co każda niedoskonałość od razu rzuca się w oczy. Importerzy kwiatów najchętniej zaopatrują się w towar właśnie w Holandii. Dotyczy to naturalnie także wszystkich florystów z naszego kraju.

Działające w Holandii giełdy kwiatowe na stałe wpisały się już w wizerunek holenderskich miast i nikt nie jest sobie w stanie wyobrazić, by mogło ich zabraknąć. Tak w samej Holandii, jak i w reszcie świata. Najłatwiej sobie wyobrazić, jak wielką skalę przyjmuje handel kwiatami w Niderlandach, jeśli uświadomimy sobie, że największa działająca w tym kraju giełda kwiatowa zajmuje obszar wielkości 75 boisk piłkarskich, a jest to tylko jedna z wielu podobnych giełd.

Story Page